SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 4457089
nr 445 7089
Bestick
5 del. + mockaskedar i etui, silver, bl.a. 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 januari 2007
kl 16:42:02
29/12 20:52:35
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver